Piotr Grzymowicz jest kolejnym kandydatem na prezydenta Olsztyna. Wystawił go Komitet Wyborczy Wyborców „Ponad Podziałami”. To czwarty kandydat po Wojciechu Groteckim, Krzysztofie Kacprzyckim i Bogusławie Rogalskim.

Komitet argumentuje, że Grzymowicz jako były wiceprezydent Olsztyna ma duże doświadczenie samorządowe, wiedzę w sprawach inwestycyjnych i funduszy unijnych, a także doświadczenie w zarządzaniu dużymi zespołami ludzkimi. Rok 2008 to dla Olsztyna rok straconych szans w wyścigu o fundusze unijne – powiedział Marian Zdunek członek komitetu „Ponad podziałami”. Teraz należy szybko działać by poprawić funkcjonowanie miasta, a jego zdaniem Grzymowicz jest taką osobą, której nie trzeba będzie doszkalać i przystąpi do zadań „z marszu”.
Kandydaturę Piotra Grzymowicza może zgłosić także PSL. Jesteśmy z tego dumni i liczymy na jeszcze większe poparcie – powiedział przewodniczący komitetu Ponad Podziałami, Mirosław Gornowicz.
Dotychczas zgłoszono kandydatury na prezydenta Olsztyna: Wojciecha Groteckiego z Unii polityki Realnej, Krzysztofa Kacprzyckiego z SLD i Bogusława Rogalskiego z Naprzód Polsko.

Ÿródło: Radio Olsztyn