Niebezpiecznie na drogach Warmii i Mazur. Od rana wydarzyły się trzy poważne wypadki, w których jedna osoba zginęła, a 5 osób – w tym dziecko – zostało rannych. Policjanci apelują o ostrożną jazdę.

Zablokowana jest droga krajowa nr 15 na odcinku Sampława – Lubawa. Doszło tam do tragicznego wypadku. Wyprzedzający sznur samochodów, motocyklista uderzył w jedno z aut. Siła zderzenia była tak duża, że motocyklistę „przerzuciło” przez samochód, a następnie najechało na niego inne auto jadące z przeciwka. Mężczyzna zginął na miejscu – poinformowała Iwona Przybylińska z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji. Droga będzie zablokowana w miejscu wypadku jeszcze przez co najmniej godzinę. Policja zaleca objazdy przez Iławę i Ostródę drogą nr 16.

Poważne utrudnienia w ruchu spowodował wypadek na drodze 51 do granicy państwa w Bezledach. W Starym Dworze koło Dobrego Miasta zderzyły się dwa samochody. 4 osoby – w tym jedno dziecko zostały ranne. Śmigłowiec zabrał rannych do szpitala. Droga jest zablokowana, ale w ciągu najbliższego czasu samochody mają być przepuszczane wahadłowo jednym pasem.
Podobne utrudnienia były rano na drodze z Giżycka do Węgorzewa. W Spytkowie dachował samochód. Jedną ranną osobę odwieziono do szpitala.

Policyjne statystyki, jeżeli chodzi o wypadki nie są najlepsze. W sobotę na Warmii i Mazurach doszło do 5 wypadków, w których 6 osób zostało rannych. Było też prawie 60 kolizji. Do północy zatrzymano w regionie 31 nietrzeźwych kierowców.
Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę. Ruch jest bardzo duży, a wysokie temperatury powodują, że kierowcy tracą koncentrację. Funkcjonariusze drogówki przestrzegają jednocześnie, że dla piratów drogowych nie będzie żadnej pobłażliwości.

żródło: Radio Olsztyn