Na 2 lata więzienia i 10 tysięcy grzywny skazał olsztyński sąd rejonowy Leszka S. szefa agencji towarzyskiej Venus i byłego prezesa olsztyńskiej spółdzielni mieszkaniowej Domator.

Leszek S. odpowiadał za czerpanie korzyści z nierządu z agencji, która mieściła się przy ulicy Lipowej w Olsztynie. Drugi z oskarżonych Paweł P, na którego agencja była zarejestrowana usłyszał wyrok półtora roku w zawieszeniu na 3 lata oraz 7 tysięcy grzywny. Możliwe było zastosowanie okoliczności łagodzących, bo oskarżony przyznał się podczas pierwszej rozprawy do winy i zgłosił chęć dobrowolnego poddania się karze, uzasadniał sędzia Wojciech Krawczyk.
Były prezes spółdzielni Domator do końca twierdził, że jest niewinny, jednak obciążyły go zeznania kobiet, które w agencji pracowały, podkreślił sędzia Wojciech Krawczyk.
Przed olsztyńskim sądem toczy się jeszcze jedna rozprawa, w której były prezes olsztyńskiej spółdzielni Domator Leszek S. odpowiada za niegospodarność i wyrządzenie na szkodę spółdzielni strat w wysokości przeszło 7 milionów złotych.

żródło: Radio Olsztyn