Kierowcy poruszający się warmińsko-mazurskim odcinkiem drogi krajowej nr 7 napotkali na poboczach worki na zwłoki i porozrzucane zabawki. Były to elementy akcji „Drogowy zegar śmierci”.

Akcję zorganizowano w ramach programu „Drogi zaufania” Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wzdłuż kilkusetmetrowych odcinków siódemki od godziny 9 do 16 ustawione były między innymi tablice z informacjami o śmiertelnych ofiarach wypadków oraz worki na zwłoki, które symbolizowały ofiary wypadków. W miejscu happeningu obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę, w związku z tym policja ustawiła dodatkowych 18 foto-radarów.
Organizatorzy akcji chcą uświadomić kierowcom, że dzięki ostrożnej jeździe sami mogą zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków.

Dodatkowo w warmińsko-mazurskiem, aby zmniejszyć liczbę ofiar wypadków, na siódemce wytyczone będą pasy do wyprzedzania, poprawiona zostanie także organizacja ruchu na skrzyżowaniach. W planach jest też wybudowanie azyli na przejściach dla pieszych, ustawienie separatorów ruchu i barierek oddzielających ruch pieszych od ruchu kołowego. Program „Drogi zaufania” w 2008 roku obejmuje osiem kolejnych dróg krajowych – wszystkie o numerach od 1 do 9.

żródło: Radio Olsztyn