Były wiceprezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, jest kandydatem PSL na prezydenta miasta w przedterminowych wyborach 15 lutego. Grzymowicz jest także popierany przez komitet wyborczy wyborców „Ponad podziałami”.

Szef parlamentarnego klubu PSL Stanisław Żelichowski powiedział, że Piotr Grzymowicz jest bardzo dobrym kandydatem na to stanowisko, bo ma już doświadczenie w pracy samorządowej i po wyborach od razu może zacząć kierować pracami Ratusza. Grzymowicz jest także popierany przez komitet wyborczy wyborców „Ponad podziałami”, który stworzyli niezależni radni w radzie miejskiej i rady osiedlowe Olsztyna. Piotr Grzymowicz był dwukrotnie w kolejnych kadencjach zastępcą Małkowskiego i zajmował się sprawami inwestycyjnymi i gospodarczymi. Został przez Małkowskiego zwolniony we wrześniu 2007 roku w niejasnych okolicznościach, bez podania konkretnych przyczyn.
Mieszkańcy będą wybierać prezydenta Olsztyna, ponieważ dotychczasowego Czesława Jerzego Małkowskiego odwołali w referendum. Małkowski jest podejrzany przez prokuraturę o molestowanie urzędniczek i zgwałcenie jednej z nich, będącej w ciąży.

Ÿródło: Radio Olsztyn