960 tysięcy złotych kosztowała modernizacja Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Olsztynie. Dotychczas laboratorium tworzyło 20 pracowni specjalistycznych wykonujących rocznie ok. 9 tysięcy ekspertyz.

Komenda dostała pieniądze z budżetu państwa dzięki ustawie o modernizacji policji. Dzięki rozbudowie budynku inspektorzy utworzyli kolejnych kilkanaście pracowni, w których będą się mieściły wysokospecjalistyczne pracownie, jak na przykład nowoczesna pracownia informatyki śledczej. Jak powiedziała naczelnik Laboratorium inspektor Jolanta Łukaszewicz – Babecka będzie to też miejsce do przechowywania dokumentów i to nie tylko tych papierowych, ale także video – dokumentów, audio – dokumentów, nośników cyfrowych czy kart pamięci z telefonów komórkowych. W nowym budynku laboratorium planowane jest utworzenie mini muzeum, którego hasłem przewodnim będzie „dzisiaj jest uczniem wczoraj”. Będą tam prezentowane ciekawostki z pracy laboratorium na przestrzeni ostatnich 50 lat.

Modernizacja laboratorium to nie jedyny remont w warmińsko – mazurskich jednostkach policji. Jak powiedział zastępca komendanta wojewódzkiego Andrzej Doktór policja na przeprowadzenie modernizacji w regionie dostała 24 miliony złotych. Dzięki tym środkom na jesieni będzie zakończona budowa nowej jednostki Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. Końca dobiega też budowa Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się rozbudowa jednostki policji przy ulicy Pstrowskiego w Olsztynie, gdzie z ulicy Zimowej ma być przeniesiony oddział prewencji.

Uroczystości oddania do użytku nowej bryły były okazją do wręczenie nominacji 3 pracownikom laboratorium. Wyższe stopnie oficerskie dostali kierowniczka sekcji chemii podinspektor Brygida Kogut, kierowniczka sekcji biologii i medycyny sądowej Ewa Gruchała i ekspert w dziedzinie wypadków komunikacyjnych Jacek Kozaczewski.

żródło: Radio Olsztyn