Obecny rząd prowadzi politykę dryfu europejskiego – mówił w Olsztynie Marek Jurek. Lider Prawicy Rzeczpospolitej poparł Bogusława Rogalskiego, który jest jednym z 6 kandydatów w wyborach prezydenta Olsztyna.

„Dostosowywanie się do polityki innych, ma zastąpić politykę własną. Na tej zasadzie podejmowano zupełnie bezsensowne decyzje” – powiedział były marszałek Sejmu. Jako przykład podał zbyt szybką ratyfikację traktatu lizbońskiego, dyplomatyczne uznanie Kosowa czy zapowiedź wprowadzenia euro. W rozmowie z reporterem Radia Olsztyn, odnosząc się do sytuacji
mediów publicznych podkreślił, że pół roku temu razem z Jarosławem Sellinem złożył propozycję prezydentowi. Obaj politycy chcą by Lech Kaczyński stał się patronem i animatorem prac, nie politycznych, tylko środowisk społecznych nad zbudowaniem nowego porozumienia wokół publicznych mediów i ustawy medialnej.

Marek Jurek spotkał się z mieszkańcami Olsztyna, by zaprezentować swoją książkę „Dysydent w państwie POPiS”. Były marszałek Sejmu wyraził uznanie dla Olsztynian, za wynik listopadowego referendum, w którym odwołali prezydenta miasta Czesława Małkowskiego. Prokuratura zarzuca Małkowskiemu molestowanie seksualne urzędniczek i zgwałcenie jednej z nich.

Podczas spotkania poparł Bogusława Rogalskiego, który jest jednym z 6 kandydatów w wyborach prezydenta Olsztyna. Zdaniem Marka Jurka, Bogusław Rogalski prezentuje kompetencje, doświadczenie i wartości jakimi chce kierować się w polityce. Dodał, że Rogalski jest politykiem, który potrafi „skonkretyzować interes publiczny”, a przy tym jest młodym i zdolnym człowiekiem.

Bogusław Rogalski poinformował, że szczegółowy program dla
Olsztyna przedstawi w przyszłą niedzielę na konwencji prezydenckiej.

Ÿródło: Radio Olsztyn