O tym jak ważne jest by dzieci chodziły do przedszkola rozmawiali w Olsztynie dyrektorzy szkół podstawowych, przedszkoli, nauczyciele, rodzice, przedstawiciele samorządu i organizacji pozarządowych.

Jak się okazuje rodzice często rezygnują z tego etapu edukacji. W 2006 roku na Warmii i Mazurach na oddanie dzieci do przedszkola zdecydowało się zaledwie 40 procent opiekunów. Trzeba to zmienić tym bardziej teraz, kiedy od września 2009 roku zostanie obniżony wiek szkolny – mówiła warmińsko – mazurska kurator oświaty Małgorzata Bogdanowicz – Bartnikowska.
Gościem spotkania był wiceminister edukacji Zbigniew Włodkowski. Przedstawił zmiany programowe, które będą obowiązywały w przedszkolach od nowego roku szkolnego. Najważniejszą jest zmiana systemu nauczania, którą popiera konsultant warmińsko – mazurskiego ośrodka doskonalenia nauczycieli Teresa Pupel. Zarówno obniżenie wieku szkolnego jak i proponowane przez MEN zmiany w systemie nauczania zaakceptowali przedstawiciele wszystkich gmin na Warmii i Mazurach.

Ÿródło: Radio Olsztyn