Na specjalnie zwołanej konferencji wiceprezydent Olsztyna Tomasz Głażewski, za pośrednictwem mediów, uspokajał mieszkańców, że w związku z decyzją sądu o zwolnieniu z aresztu prezydenta miasta praca urzędu nie zmieni się.

Jak podkreślał Tomasz Głażewski trwają bowiem przygotowania do uchwalenia budżetu i opracowania wieloletniego planu inwestycyjnego. Prezydent Głażewski poinformował także, że ratusz wystąpił do sądu o wydanie i uzasadnienie dzisiejszej decyzji sądu na piśmie. Dopiero po analizie +dokumentów miejscy prawnicy zadecydują, czy prezydent Małkowski będzie między innymi mógł otrzymywać pensję.

Będzie on robił z siebie męczennika i bohatera – tak główna pokrzywdzona w olsztyńskiej seksaferze skomentowała wypuszczenie z aresztu prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego. „Czy się to adwokatom podoba, czy też nie ja i tak wiem co Małkowski mi zrobił. Ja chcę godnie żyć. Teraz Małkowski będzie robił z siebie męczennika i bohatera” – mówiła kobieta z wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej.

Sąd Okręgowy w Olsztynie, uchylając areszt wobec Małkowskiego, zastosował dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju, zawieszenie w pełnieniu obowiązków służbowych oraz zakaz kontaktów z pokrzywdzonymi. Małkowski od połowy marca przebywał w areszcie pod zarzutami molestowania urzędniczek i zgwałcenia jednej z nich, ciężarnej.

żródło: Radio Olsztyn