Popierany przez PSL były wiceprezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz eurodeputowany Bogusław Rogalski z Komitetu Wyborczego Wyborców Naprzód Polsko są pierwszymi kandydatami na prezydenta Olsztyna.

Tych dwóch kandydatów zarejestrowała już Miejska Komisja Wyborcza. O północy upływa termin rejestracji kandydatów. Jest ich siedmiu. Prócz wspomnianych Bogusława Rogalskiego i Piotra Grzymowicza są to: Danuta Ciborowska popierana przez komitet Porozumienie Olsztyńskie, Jerzy Szmit z PiS, Krzysztof Krukowski wspierany przez PO, Krzysztof Kacprzycki z SLD i Wojciech Grotecki, którego wspiera Unia Polityki Realnej.
Każdy komitet musi przedstawić Komisji Wyborczej co najmniej 3 tysiące podpisów. Kłopot z podpisami ma jeszcze tylko kandydat UPR Wojciech Grotecki. Wymagane 3 tysiące podpisów zebraliśmy, ale okazało się, że wiele z nich to podpisy osób zameldowanych poza Olsztynem, a to przekreśla ich ważność – wyjaśnia pełnomocnik Groteckiego Piotr Lisiecki. Nie wiadomo, czy komitet Wojciecha Groteckiego zdąży zebrać ważne podpisy przed północą. Pozostałe komitety zapowiadają, że złożą wymaganą ilość ważnych podpisów w terminie.
Miejska Komisja Wyborcza będzie sprawdzała ważność podpisów i po pozytywnym zaopiniowaniu zarejestruje kandydata. Wybory prezydenckie w Olsztynie zaplanowano na 15 lutego.

Ÿródło: Radio Olsztyn