14 grudnia PKP Przewozy Regionalne wprowadzają zmiany w rozkładzie jazdy. Na Warmii i Mazurach będą one jedynie kosmetyczne. W regionie podobnie jak do tej pory kursować będzie 149 pociągów.

Obecnie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego kursuje 149 pociągów i tyle samo będzie jeździć po 14 grudnia. Godziny ich przyjazdów i odjazdów w większości nie zmienią się. W niektórych miejscowościach przesunięcia będą kilkuminutowe. PKP zastrzega jednak, że w ciągu przyszłego roku rozkład pociągów może się zmienić, a to w związku z planowaną modernizacją sieci torów – wyjaśnia Wojciech Bukowski z olsztyńskiego PKP Przewozy Regionalne.

PKP Przewozy Regionalne wspólnie z samorządem województwa nie zaplanowały na najbliższy rok uruchomienia dodatkowych połączeń. Jak tłumaczy Wiktor Wójcik, dyrektor departamentu infrastruktury i geodezji Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, są plany kolejowego skomunikowania Szczytna z Olsztynem, ale termin tej inwestycji jeszcze nie jest znany.

Od 1 grudnia PKP Przewozy Regionalne nie są już właścicielem pociągów pośpiesznych. Od kilku dni pociągi te kursują pod szyldem PKP Intercity.

Ÿródło: Radio Olsztyn