Państwo chce wesprzeć samorządy przy budowie dróg, przekonywał w Gołdapi premier Donald Tusk. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ogłosił tam rządowy program budowy dróg lokalnych.

Programem mają być objęte te drogi, które nigdy nie były remontowane. Rząd ma nadzieję, że wspólnie z samorządami ustali, którymi z nich należy zając się w pierwszej kolejności tak, aby jak najlepiej wydać rządowe pieniądze. Rząd mógłby dofinansować takie lokalne inwestycje nawet w połowie.
Premier otworzył budowę obwodnicy Gołdapi. Droga ma usprawnić ruch tranzytowy do Obwodu Kaliningradzkiego i poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. Na razie TIR-y jeżdżą przez centrum miasta. Konsorcjum trzech firm budowlanych rozpocznie prace, które potrwają 2 lata. W tym czasie powstanie ponad 5 kilometrów trasy, 3 nowe skrzyżowania, wiadukty i przejście podziemnie. O tę inwestycję władze Gołdapi zabiegały od 12 lat. Premier pochwalił cierpliwość mieszkańców Gołdapi i zapowiedział nowe inwestycje. Donald Tusk dodał, że wolałby uczestniczyć w otwarciu obwodnicy, niż w rozpoczęciu budowy.

żródło: Radio Olsztyn