Na 4 lata więzienia skazał Sąd Okręgowy w Olsztynie braci Tomasza, Krzysztofa i Mirosława Winków w ponownym procesie o zabójstwo recydywisty Józefa C. we Włodowie w lipcu 2005 roku.

Sąd zastosował nadzwyczajne złagodzenie kary. Oskarżeni nie byli wcześniej karani i mają pozytywną opinię w swoim środowisku. Pozostali trzej oskarżeni otrzymali kary w zawieszeniu. Rafał Wróbel odpowiadający za pobicie został skazany na karę jednego roku w zawieszeniu na 3 lata. Otrzymał również dozór kuratora. Stanisław Miętus i Wiesław Kamiński oskarżeni o zbeszczeszczenie zwłok usłyszeli wyroki po 6 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata. Prokuratura wnosiła dla wszystkich oskarżonych o bezwzględne kary pozbawienia wolności, zaś 10 lat więzienia żądała dla trzech głównych oskarżonych.

Sąd pierwszej instancji wydał wyroki w zawieszeniu, ale od tej decyzji odwołała się prokuratura. Sąd apelacyjny w Białymstoku uznał, że sprawy nie wyjaśniono z należytą dokładnością i nakazał ją ponownie rozpatrzyć. Sąd zdecydował, że mimo skazania trzech głównych oskarżonych na bezwzględną karę pozbawienia wolności nie zastosuje wobec nich tymczasowego aresztu dopóki wyrok się nie uprawomocni. Obrońcy zapowiadają apelację.

Do linczu we Włodowie doszło w lipcu 2005 roku. Sąsiedzi zaatakowali i zabili recydywistę Józefa C., który terroryzował mieszkańców wsi. Kilka razy wzywali oni policję ale funkcjonariusze nie przyjechali.

Ÿródło: Radio Olsztyn