Uwolnić braci – pod takim hasłem prowadzona będzie akcja społeczna zainicjowana przez Sławomira Sikorę. Jej celem jest ułaskawienie trzech braci z Włodowa skazanych za lincz na terroryzującym wieś Józefie C.

Krzysztof, Mirosław i Tomasz Winkowie cztery lata temu dokonali linczu na terroryzującym wieś Józefie C. Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał ich za to na 4 lata więzienia. Sławomir Sikora, na którego historii powstał film „Dług”, podobnie jak bracia W. został skazany na 25 lat więzienia za podwójne zabójstwo. Mężczyznę został ułaskawiony przez prezydenta Kwaśniewskiego. Sławomir Sikora zabił żeby żyć dlatego teraz walczy o ułaskawienie braci Winków.

Akcja „Uwolnić braci” zacznie się w weekend od wyemitowania w jednej z telewizji filmu dokumentalnego lincz we Włodowie. Potem rozpocznie się zbieranie podpisów pod wnioskiem o ułaskawienie. Współorganizatorem akcji jest nowa telewizja dla młodzieży Patio TV. Pomysł Sławomira Sikory popierają także: były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz adwokaci oskarżonych braci.

Ÿródło: Radio Olsztyn