Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał w mocy wyrok w procesie kierowcy, który po pijanemu potrącił 11-letnią dziewczynkę. Sąd rejonowy w Bartoszycach wcześniej skazał kierowcę Andrzeja B. na 10 lat więzienia.

Do wypadku doszło w grudniu zeszłego roku pod Bartoszycami. Kierowca potrącił jadącą rowerem 11-latkę, i uciekł wraz z dwoma pasażerami, nie udzielając jej pomocy. Po kilkunastu minutach dziewczynka pozostawiona na poboczu zmarła. Kierowca miał około 2 promili alkoholu.
Sąd Rejonowy w Bartoszycach skazał Andrzeja B. na 10 lat więzienia w lipcu, ale od tego wyroku odwołanie złożył jego obrońca. Przed sądem okręgowym biegły sądowy dr Zygmunt Gidzgier powiedział, że dziewczynka po uderzeniu samochodu mogła żyć od kilku do kilkunastu minut, a przyczyną jej śmierci było pęknięcie komory serca i niewydolność krążeniowa.
Razem z nim feralnego dnia jechali samochodem dwaj mężczyźni Jan A. i Andrzej B. Prokuratura oskarżyła ich o nieudzielenie rannej 11-latce pomocy. Jan A. został skazany wyrokiem sądu okręgowego na 3 miesiące więzienia w zawieszeniu za to, że zacierał po wypadku ślady.

Ÿródło: Radio Olsztyn